Style mieszkaniowe: styl boho

Boho to styl zapoczątkowany w XVIII wieku, który jest popularny od wielu lat zarówno w modzie, jak i we wnętrzach. Nazwa tego stylu pochodzi od francuskiego słowa la bohème oznaczającego cyganerię – artystów żyjących wg własnych zasad.

W 1799 roku, po rewolucji francuskiej wielu artystów straciło swój majątek zostając zmuszonym do zmiany stylu życia. Z braku środków, nie zważając na modę, zaczęli samodzielnie komponować swoje stroje i aranżować wnętrza. Najważniejsza dla nich była wolność, niezależność i swoboda twórcza. Taki też jest styl boho.

Styl boho zdecydowane nie jest stylem minimalistycznym. Polega na zestawianiu ze sobą pozornie niepasujących wzorów i materiałów. Boho jest stylem niezmiernie fantazyjnym i kolorowym: żywe kolory, etniczne wzory. Tworząc mieszkanie w tym stylu możemy znów wyciągnąć swoje stare, ulubione przedmioty i nie przejmować się dobieraniem kolorów – w tym stylu używamy całej ferii barw, więc przedmioty każdego koloru będą odpowiednie. Elementem najbardziej charakterystycznym tego stylu są kolorowe tkaniny pokryte etnicznymi wzorami. We wnętrzu nie może zabraknąć etnicznej, kolorowej kapy, poszewek na poduszki czy dywanu w tym stylu.

Styl boho lubi naturalne materiały, więc postaw na rattan, wiklinę, drewno i glinę. Nie zapomnij również o roślinności. W stylu boho im więcej roślin, tym lepiej!

KM Więcej o

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *